Zwiedzanie

dsc_6641-dsc_6643m.jpg

Zapora w Solinie

PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina-Myczkowce w Solinie ma do zaoferowania bardzo ciekawą i cieszącą się niesłabnącą popularnością ofertę zwiedzania Elektrowni Wodnej w Solinie, wyjątkowej nie tylko w skali krajowej budowli hydrotechnicznej.

kolejwaskotor.jpg

Kolej wąskotorowa

Każdy, kto wybiera się w Bieszczady i trafi w okolice miejscowości Cisna, na pewno usłyszy o słynnej „bieszczadzkiej ciuchci” czy też o „bieszczadzkiej kolejce”. Aby zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się o tym, co w niej jest takiego wyjątkowego, najlepiej udać się do Majdanu k/Cisnej, gdzie znajduje się główna stacja Bieszczadzkiej Kolei Wąskotorowej.

pano33.jpg

Cerkwie i inne ciekawe miejsca

Najlepszy i najbardziej przestronny przewodnik bieszczadzki po najciekawszych miejscach w regionie. Znajdą Państwo tutaj opisy i lokalizacje godnych odwiedzenia cerkwi, kirkutów, ruin, wodospadów z regionu.

IMG_3012.JPG

Ogród Biblijny

zawiera przemyślaną i uporządkowana katechezę o biblijnej historii zbawienia Zajmuje powierzchnię 80 arów w układzie klinowym o długości 230 m. Projekt ogrodu wykonała dr inż. Zofia Włodarczyk pracownik naukowy w Katedrze Roślin Ozdobnych ? Wydział Ogrodniczy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Jest to jej już drugi ogród biblijny.

cke_20120712_1586037681.jpg

Centrum Kultury Ekumenicznej

Jest ono dedykowane Papieżowi Polakowi, zwolennikowi pojednania między chrześcijanami. Na 10 wzgórzach zostało ustawionych 140 makiet w skali 1:25 najstarszych drewnianych kościołów, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenów południowo-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy.